Anasayfa » BASINDAN » “YönetemiyorsunuzTükeniyoruz”

“YönetemiyorsunuzTükeniyoruz”

Sağlık kurumları önünde bir araya gelen sağlık emekçileri, taktıkları siyah kurdeleyle yaşamını yitiren meslektaşları için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Sağlık emekçileri, Türk Tabipler Birliği’nin (TTB) çağrısıyla birçok kentte eş zamanlı olarak pandemiden dolayı yaşamını yitiren meslektaşları ve yurttaşlar için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. “YönetemiyorsunuzTükeniyoruz” haftası kapsamında Ankara’nın Özel Medisun Hastanesi, Sincan Devlet Hastanesi Yenikent Mesa Semt Polikliniği, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve TED Sağlık Merkezi önünde bir araya gelen emekçiler, saygı duruşunda bulundu. Siyah kurdele takan emekçiler, siyah kurdele resminin olduğu dövizler taşıdı.

92 SAĞLIK EMEKÇİSİ HAYATINI KAYBETTİ

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yenimahalle Eğitim ve Araştırma Hastanesi önündeki saygı duruşu öncesi Ankara Tabip Odası (ATO) Başkanı Ali Karakoç kısa bir konuşma yaptı. Karakoç, “Pandemi başladı başlayalı 92 sağlık emekçisi hayatını kaybetti. Hepsinin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Ankara Diş Hekimleri Odası’nda bir araya gelen sağlık emekçileri de bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Kaynak:MA

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*