Home » DİRENİŞ ÇADIRI » Vakko’da İşçiler 8 Gündür Grevde

Vakko’da İşçiler 8 Gündür Grevde

8 gündür grevde olan Vakko işçilerini bugün İşçi Meclisi ve Sınıfsız okurları ziyaret etti.

230 işçinin çalıştığı Vakko fabrikasında “Bu İşyerinde Grev Vardır.” pankartı asılı.

Ziyaret sırasında bir sınıf dayanışması örneğiyle karşılaştık. Direnişte olan Harmancı Etiket işçileri de Vakko işçilerini ziyarete gelmişti.

Halaylar ve sloganlar direnişteki işçilerin moralinin yüksek olduğunu bize gösteriyordu. “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganı tüm Esenyurt’ta duyuluyordu.

Ziyaret sırasında sohbet ettiğimiz İşyeri baş temsilcisi Zinnet Delibaş, Vakko işçileri olarak çok kararlı olduklarını dile getirdi. Patronların direnişin gücü sayesinde grev kırıcılığı yapamadığını söyleyen Delibaş; kıdem farkları tamamen verilinceye kadar greve devam edeceklerini belirtti.

Direnişçi bir işçi ise medyanın direnişi görmezden geldiğini dile getirerek,”zaten burjuvazinin medyasının burada olması da beklenemez” diyerek burjuva medyaya tepki gösterdi.

Sohbet sırasında işçiler mesai ücretlerindeki kesinti ve yeni giren işçilere uygulanan düşük ücret uygulamasına son verilmesi gerektiğini söylediler.

Eğer talepleri karşılanmazsa grevden geri adım atmayacaklarını belirten işçilerin direnişe duydukları kararlılık her hallerinden belliydi.

İşçi Meclisi ve Sınıfsız okurları işçilerle birlikte çay içip sohbetlerine devam ettiler. Ayrıca İşçi Meclisi’nin 36. sayısını işçilere verdiler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*