Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Tümtis Mersin Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

Tümtis Mersin Şubesi Genel Kurulu Yapıldı

Liman işçilerinin de örgütlü olduğu Mersin Tümtis Şubesinin Kuruluş Genel Kurulu 13.02.2011 tarihinde yapıldı. Yaklaşık 300 delege işçinin oy kullandığı Genel Kurula, Tümtis Merkez Yönetiminden Genel Başkan Kenan Öztürk, Genel Sekreter Gürel Yılmaz, Örgütlenme Sekreteri Cafer Kömürcü ve MYK üyesi Muharrem Yıldırım başta olmak üzere bir çok şubenin yöneticileri katıldı. Ayrıca Adana Türk-İş Bölge Temsilcisi, Mersin Kristal İş Şube Başkanı, SES Şube Başkanı da genel kurula gelen konuklar arasındaydı.

2009 yılında başlayan ve yaklaşık beş buçuk ay devam eden direniş sonucunda hem işlerine geri dönen hem de sendikalarını kazanan Liman işçileri ve uzun süre devam eden örgütlenme çalışmaları sonucu geçen yıl haziran ayında sendikalı olan Tüv-Türk Muayene İstasyonları işçilerinin örgütlü olduğu Mersin Şube seçimleri saat 9:00’da başladı.

Konukların ve yöneticilerin konuşmaları ardından öğleden sonra seçimlere geçildi. MYK tarafından da desteklenen yönetim ve diğer kurul listesinin dışında Şube Sekreterliği ve Mali Sekreterlik için de 2 adayın olduğu seçimlerde listedeki adaylar seçilerek görevlendirildi.

Liman sürecinde de Örgütlenme Uzmanı olarak görev yapan Savaş Gürkan Şube Başkanı olurken, diğer yönetim listesi ise şöyle oluştu:

Şube Sekreteri Rıdvan Şahin, Mali Sekreter Battal Şahin, Yönetim Kurulu üyeleri Kasım Kılıç, Muhittin Yaşar Aytekin, Mustafa Şimşek, Adem Kurt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*