Home » GÜNDEM » Torba yasa meclisten geçti, peki biz ne yapıyoruz?

Torba yasa meclisten geçti, peki biz ne yapıyoruz?

Uzun süredir gündemde olan ve üç haftadır mecliste görüşmeleri devam eden “Torba Yasa” meclisten geçti. İşçi ve emekçilerin uzun süredir eylem ve etkinliklerine neden olan torba yasadan “esnek çalışma”ve “4 ay deneme süresi” maddeleri çıkarılarak yasanın kimler için çıkarıldığının üstü örtülmeye çalışılsa da tamamen burjuvazinin istekleri doğrultusunda çıkarılan bu yasanın ve diğer bütün burjuva yasaların karşısında olmaya devam edeceğiz.

Aylardır gündemde olmasına rağmen Türk-İş ağalarının kılını bile kıpırdatmadan bekleme moduna geçmesi, diğer emek güçlerinin ise son Ankara eylemi hariç etkisiz, günü kurtarır basın açıklamalarının ötesinde bir şey yapmaması sonucunda yasa, Cumhurbaşkanı‘nın onayına kaldı.

İşçilerin ve emekçilerin payına bir kaç göstermelik madde dışında daha fazla sömürü düşerken patronlar milyarlarca TL’lik borçlarından bir kalemde kurtulacak. Sadece spor kulüplerinin 180 milyonluk borçlarının silinecek olması ya da Erbakan’ın Refah Partisi başkanı iken “cep yaptığı” 11 milyon TL‘nin affedildiği düşünülürse, asgari ücretlinin bile maaşından peşin peşin alınan vergilerin kimin kasasına gideceği daha net anlaşılır.

Evet, burjuvazinin meclisi çalışıyor. Biz de işçi komite ve meclislerimizi kurup hayata geçirmeden bu sömürü bu şekilde devam edecek.

Mersin’den bir İşçi Meclisi okuru

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*