Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Siverek katliamına ses ver!

Siverek katliamına ses ver!

“Her şeyi en başından anlatacağım bilin.. Bilin ki kadın başımıza nasıl bir haksızlıkla mücadele etmeye çalıştık yıllarca,17 yıldır nasıl ayakta durmaya çalıştık.

2003 yılında bir gece ansızın amcam Mehmet Ali İzol, kendi düğününde kına gecesinde katledildi. Öldürttüler. Toprak davası için bunu yapanlar kurban olarak babamı ve iki amcamı seçtiler. ‘Onlar öldürdü’ dediler. Olayın yaşandığı gece biz babamla beraber dedemin yanındaydık.

Annemin babasının yanında başka bir köydeydik. İki amcam da, amcamın oğlunu doktora götürmek için Mersin’e gitmişlerdi. Otobüste amcamın cüzdanları çalınmıştı. Karakol kayıtları mevcuttu. Hastaneye gittiklerine dair kayıtlar mevcuttu.

ESKİ AKP’Lİ VEKİL iZOL TAPULARI İSTEDİ

Ama bütün deliller ortadan kaldırıldı yok edildi. Bunu yapan da öz amca oğullarıydı; Zülfikar İzol eski Şanlıurfa AKP milletvekili. O dönem elinde olan tüm gücünü yetkisini kullanarak tüm delilleri ortadan kaldırdı.

Zülfikar İzol, babama ‘sen tüm tapularını benim üstüme ver suçsuz olduğunuz ortaya çıkınca ben tüm tapularını sana geri vereceğim’ deyip babamı kendine inandırdı. Aslında her şeyi planlamıştı ve tüm planı tıkır tıkır işliyordu.

‘AVUKATI SATIN ALDILAR’

Yetmedi davamıza bakan tuttuğumuz Avukat Ahmet Özçiçek ‘i parayla satın aldılar. Hiçbir mahkemede savunma yapmamış, mahkemelere katılmamış, sürekli bizim aleyhimize hareket etmiş. Biz bunun farkına varana kadar seneler geçti üstünden.

Çünkü insan öz akrabasından bunu nasıl bekler. Biz 17 yıl boyunca yalnız kalan ÜÇ KADIN, annem ve diğer iki amcamın eşi ve çocukları. Üçü de bu olay olduğunda çocukları yeni ilk okula başlamıştı.

Ben daha ilk okul üçüncü sınıf öğrencisiydim hep beraber mücadele verdik ve şimdi üniversite mezunu gençler olduk. 17 sene boyunca çok zorluk çektik ama hiç yıkılmadık doğuda üç kadının tek başına ayakta kalması ne demek.

Ne kadar zor olabilir tahmin edebiliyorsunuzdur. Biz hiç bir zaman vazgeçmedik vazgeçmeyeceğiz . Zülfikar İzol ve kardeşleri Cihan İzol, Medeni İzol, Servet İzol, Bülent İzol, Cemal İzol. Bizi beraber yaşadığımız kendi köyümüzde sürekli tehdit, taciz ve zorbalıkla korkutmaya çalıştılar. Bizi kendi topraklarımızdan evimizden sürmek istediler, boyun eğmedik. Yetmedi, doymadılar paraya, toprağa ağalık sistemine doymadılar. Çünkü devlet ve kolluk güçleri sürekli onların arkalarındaydı. Bizi tehdit ettiklerinde, jandarmayı çağırdığımızda jandarma ilk olarak onların evine gider olayı kendi içlerinde hallederlerdi. Yanımızda hiç kimse yoktu devlet adına adalet adına hiç bir şey yoktu.

HER ŞEYİ PLANLAMIŞLARDI

Jandarma onların emrindeydi sürekli görüşüp yemek veriyorlardı Ama her şeyi planlamışlardı 14 haziran 2019 günü jandarma bizim eve geldi ve sözde etrafa bakmak için kimler var kimler yok diye öğrenmek istemiş.

Yeni atanan biriymiş gibi şeyler oysa hepsi planın bir parçasıymış . 15 haziran 2019 günü o lanet gün sabah erkenden biz daha uyurken kalleş bir planla 4 araba bir traktör ile 10 kişiden fazlaydı gelip ailemi taradı.

Ve bunu yapanlar eski Şanlıurfa AKP milletvekili ZÜLFİKAR İZOL un kardeşleri CİHAN İZOL, MEDENİ İZOL, CEMAL İZOL, BÜLENT İZOL ve Cihan İzol un oğlu FERMAN İZOL tarafından ANNEM, BABAM, AMCAMIN EŞİ VE AMCAMIN OĞLU.

Hepsini vahşice katlettiler evimizin önünde hiç acımadan canice taramalı tüfeklerle katlettiler. bu bir soykırımdır sadece cinayet değil SOYKIRIM diyorum bakın bu hiç bir yerde yoktur bunca insanı savunmasızken katletmek.

“BU SOYKIRIMDIR”

Bunca insanı savunmasızken katletmek hiç bir yerde yazmaz. İki anne, iki kadın evlatlarının her şeyi olan iki kadın öldürüldü bir baba ve bir oğul daha 22 yaşında bir oğul üniversitesini bitirmemiş bir oğul 4 can yitip gitti bizden.

4 can yitip gitti bu insanlar yüzünden ama o kadar kolay olmayacak bunun üstünü ört pas etmek her şey bizim gözlerimizin önünde yaşandı ve biz bunu kaydettik hepsi kayıt altına alındı biz 4 kişi hepsini kendi ellerimizde telefonla kameraya aldık. Gözlerimizin önünde ölümlerini izleyip kaydetmek zorunda kaldık. İki kuzenim de yaralı şu an. Kadın, çocuk demeden kıydılar hepsine. Önlerine kim çıktıysa. ‘Biz zaten hepsini yok etmeye gitmiştik’ demişler. Bu yüzden diyorum bu bir SOYKIRIMDIR. Bu çok büyük bir acı ben herkes bunu bilsin duysun istiyorum. Bunu tüm Türkiye bilmeli. Bunların nasıl insanlar olduğunu nasıl bir ölüm planı hazırladıklarını bilmeli.

Bize yardım edin sesimizi duyun biz 6 kardeş annesiz babasız bırakıldık. En küçüğümüz henüz 9 yaşında. Adalet istiyoruz bu ülkede hak hukuk adına bir örnek olsun bu cinayetlerin ortaya çıkarılması. Biz hakkımız olanı yani, onların hak ettikleri cezayı almalarını istiyoruz. Bu bir nebze olsun acımızı dindirir belki. Vicdan sahibi herkesi bu davanın takipçileri olmaya davet ediyorum. Sesimize ses olun.
Davayı kimse üstlenmiyor annemiz, babamız, yengemiz, kuzenimiz canlarımız gitti yanımızda durun.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*