Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Samsun’da başhekimlik-taşeron ortaklığının “ustalık dönemi”

Samsun’da başhekimlik-taşeron ortaklığının “ustalık dönemi”

Dev-Sağlık İş sendikasının konu ile ilgili açıklaması şöyle:

30 Haziran günü biri sendikamız Devrimci Sağlık-İş’in işyeri temsilcisi olmak üzere 3 üyemiz gerekçe gösterilmeden “liste fazlası” olmaları bahaneleriyle işten çıkarıldı.

Samsun Gazi Devlet Hastanesi’nde dün itibariyle sendikamızın 3 üyesi; Songül Akın, Selma Yılmaz Arslan ve sendikamızın işyeri temsilcisi Yüksel Arslan işten çıkarıldı. İşten çıkarılma sebebi olarak somut bir şey gösterilmezken hastane müdür yardımcısı Muzaffer Oğuzhan’dan imzalı bir dilekçe ve dilekçenin yanında taşeron firma Atlas sağlık ve sosyal hizmetleri tic. san. ltd.şti antetli 3 isim hakkında “Aşağıda isimleri yazılan şahıslar liste fazlası olduğundan firmamızla sözleşmeleri yapılamamıştır.” yazılı bir ek dilekçe ulaştırıldı.

Sendikamızın işyeri temsilcisi Yüksel Arslan devsaglikis.org.tr’ye “Biz de işten atılan ve 158 gündür direnen 2 arkadaşımızın yanında çadırda direnişe başlıyoruz. Bu yapılanların hukuken veya hiçbir mantıkla bir açıklaması, izahı yoktur; bize rahat yoksa onlara da yok.” dedi.

Geçtiğimiz hafta Arslan Sağlık İl Müdürü Mustafa Kasapoğlu’nu istifaya davet etmişti

Geçtiğimiz hafta hastanedeki hijyen problemiyle ilgili Arslan’ın bulaşıkların soğuk su ile yıkandığı ve maaşlarda sürekli kesinti yapıldığına air yapılan açıklamaya karşın Sağlık İl Müdürünü Yüksel için “ O bir temizlik işçisi ne anlar hijyenden” gibi trajıkomik bir açıklama yapmıştı. İşyeri Temsilcimiz Arslan ise 158 gündür çadırda direnen işçilerin yanında bir basın açıklaması yaparak Sağlık İl Müdürünü istifaya davet etmişti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*