Home » DİRENİŞ ÇADIRI » Reno İşçisi Temsilcilerine Sahip Çıkıyor

Reno İşçisi Temsilcilerine Sahip Çıkıyor

Renault İşçilerinin büyük direnişi sonrasında patronun işçilerin kendi yemsilcilerini kabul ettiğini belirtmesi ve bir dizi kazanımla direniş sona ermişti. Kısmı kazanımla bir başarı elde eden işçilere yönelik saldırılar sürüyor. Patron temsilcileri tanıyacağız sözünün arkasında durmayarak sözcüleri tanımadığını belirtmişti. Bunun üzerine Reno işçileri dün çağrı yaparak “kale’ye saldırı” başlığı ile bu saldırı karşısında sesiz kalmayacağını gösterdi. İşçiler bu gün birlikte ve dayanışma içerisinde olduklarını birkez daha patrona ve Türk Metal çetesine gösterdi.

Renault işçileri, seçtikleri sözcülerin tanınmamasına tepki göstererek 24.00-08.00 vardiyası çıkışında eylem yaptı.

Renault yönetiminin fiili grevin ardından verdiği sözleri hayata geçirmemesi ve işçilerin seçtiği sözcüleri tanınmamasını protesto eden işçiler, sabah vardiya çıkışında eylem yaptı. Sabah 08.00’de paydos eden B vardiyası, kendi kararlılığını sınayan yönetime karşı “Burası Renault Tofaş değil!”, “Omuz omuza!” sloganlarını haykırdı. Coşkulu işçiler, ıslık ve alkışlarla yönetimi protesto etti.

Delhpi işçileride uyarı eylemi yaparak “kimse bizi sınamasın” dedi.

Yaklaşık yarım saat süren eylemin ardından işçiler kapıdan çıkarak servislerine bindi. Eylemlerin diğer vardiyada da sürmesi bekleniyor. Bu eylemlerin uyarı eylemi olduğunu belirten işçiler kimse sabrımızı sınamasın dedi.

Yemekhane’de de eylemler sürüyor diğer vardiyalarında yemekhanede çatal kaşık vurma ve masalara vurarak ses çıkarma eylemlerini sürdürdüğü gelen bilgiler arasında.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*