Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Ocak ayında 3 demiryolu işçisi iş cinayetlerinde can verdi

Ocak ayında 3 demiryolu işçisi iş cinayetlerinde can verdi

BTS’den yapılan açıklamaya göre Ocak ayında 3 demiryolu işçisi iş cinayetlerinde can verdi.

2 Ocak 2012’de Köprüağzı-Kahramanmaraş yol yenileme(poz) çalışmalarında tarihinde 6.Bölge Yol Müdürlüğü personeli kepçe operatörü Aziz ŞENSOY kepçe ile vagondan ray indirilmesi esnasında kepçenin devrilmesi sonucu hayatını kaybetti.

15 Ocak’ta ise TCDD Ankara Eğitim Merkezinde Hizmet içi eğitimde bulunan TCDD 3.Bölge İzmir Yol Mekanik Atölyesi işçilerinden olan Erkan ÇİMEN, Eğitim Merkezinden TCDD aile lokaline giderken bir sürücünün aracın kontrolünü kaybederek çarpması sonucu ağır yaralanmış 10 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra 25 Ocakta yaşamını yitirdi.

BTS bu iş cinayetini “2.Bölge Müdürlüğünün, Ankara Eğitim Merkezi binasına taşınması sonrasında Ankara Eğitim Merkezinin bütünlüklü yapısı bozularak yemek, konaklama, eğitim ve diğer sosyal hizmetleri çok farklı mekanlar da verilmeye başlanılması bu kazaya davetiye çıkarmıştır. Bu ölüm TCDD yönetiminin yanlış uygulamalarının sonucu yaşanan bir durumdur. Eğitim bir merkezden yapılmış olsaydı bu ölüm olmayacaktı” diye açıkladı.

24 Ocak’ta ise, Ankara-Sivas Hızlı Tren hattı Yılanlıkaya mevkiinde tünel inşaatında, gece vardiyasında işçi olarak çalışan ı Adem Doğan kamyon altında kalarak yaşamını yitirdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*