Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Maslak’ta plaza işçileri eylemde! (Güncelleniyor)

Maslak’ta plaza işçileri eylemde! (Güncelleniyor)

Kanyon AVM ve Starbucks da protesto ediliyor.

Eyleme herkesin katıldığı görülüyor.

Maslak’ta plaza işçileri öğle yemeği arasında protesto eylemine başladılar.

Plaza işçileri başta NTV olmak üzere burjuva medyayı hedefe çakıyor.

Günlerdir devam eden eylemleri görmezden gelen ve yemek, magazin, yarışma, dizilerle ekranlarını ve sayfalarını dolduran gazete ve televizyonlar NTV binası önünde protesto ediliyor.

Özellikle güvenilir habercilik konusunda plaza işçilerinin takip ettiği NTV’nin bu eylemlerde 3 maymunu oynaması burjuva medyanın teşhiri için somut bir veri oldu.

Önceki gün Başbakan Erdoğan’ın röpoortajının yayınlandığı saatlerde Habertürk önünde düzenlenen protesto gösterilerinin ardından bu kez de yaklaşık 3 bin kişilik grup Maslak’ta Doğuş Medya Grubu’nun binasının önünde bir protesto gösterisi düzenledi.

Maslak sanayi sitesi civarında çalışan ve öğlen yemeği için paydos eden işçiler ile plazaların beyaz yakalı çalışanlarının katıldığı eylemde “Artık hiç bir şey olmamış gibi davranamazlar”, “Parasını versek bize de haber yapar mısın NTV!”, “Bu da mı haber değil NTV”, “Satılmış medya”, “Her yer taksim her yer direniş” gibi sloganlar attı.

NTV’nin muhtemel izleyicisi ve hedef kitlesi olan plaza çalışanlarının eylemi sosyal medyada da çok büyük ilgi görüyor. Twitter aracılığı ile örgütlenen eylemciler bir yandan da eylem anından çektikleri görüntüleri paylaştı.

kanyon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*