Home » GÜNDEM » Mahmut Konuk yalnız değildir…!

Mahmut Konuk yalnız değildir…!

SES İşyeri temsilcisi Mahmut KONUK’un sürgün edilmesine yönelik Çankaya Kaymaklığı önünde yapılan oturma eylemleri devam ediyor. Bu hafta 10uncusu yapılan oturma eyleminde destek basın açıklaması Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi adına Araştırmacı yazar Temel DEMİRER tarafından yapıldı. Temel DEMİRER YAPTIĞI açıklamada şu ifadeleri kullandı.

“6 ay kadar önce Çankaya İlçe Sağlık Müdürlüğüne atanan Muhammed Fatih TAŞLIÇAY gelir gelmez “ben kendi kadromu kuracağım” ve eski personele de “kendinize yer bulup tayin için dilekçe verin…” diye baskı yapıyor.

Sanki bir kamu kurumuna atanmış bir yönetici değilde özel malikanesini ya da ticari şirketini dizayn etmeye gelmiş bir sahip.

Neo-liberal politikalarla sağlık alanını en uç noktaya kadar ticarileştiren ve parçalara ayıran AKP hükümeti Kamu Sağlık Kurumlarını yerli-yabancı sermaye gruplarına peşkeş çekerken yönetim kadrolarını da cemaat-tarikat kadrolarına paylaştırmakta, bu kadrolarda babalarının çiftliğine adam seçer gibi sağlık emekçilerini diledikleri yere göndermektedirler.

Mahmut KONUK’u biz 20 yılı aşkın süredir kamu emekçilerinin fiili ve meşru sendikal mücadelesi içinden, insan hakları ve düşünce özgürlüğü için verdiği mücadeleden, sokakta nerde bir mücadele varsa emekçilerin ve ezilenlerin yanında-içinde saf tutmasından tanıyoruz. O’na yapılanın rastlantı olmadığını da biliyoruz.

Mahmut KONUK yoldaşımızdır, devrimci sosyalist fikirlere sahiptir ve hayatın içinde her yerde dik durmasını bilmiştir. O’na yapılanı sıradan-olağan karşılayıp yapanın yanına kar bırakmayacağız. Biz Mahmut KONUK arkadaşımızı üç buçuk ırkçı-gerici kadroya, cemaatçilere-tarikatçilere yem etmeyeceğiz.

Mahmut fatih TAŞLIÇAY ve ırkçılık-ayrımcılık yapan diğer görevliler hakkında soruşturma açılıp onlar görevden alınana kadar dayanışma eylemlerimizi devam edecektir.

Ayrıca buradan bugün grevdeki THY işçilerine, işten atıldığı için direnen Trabzon’daki ve tüm diğer yerlerdeki taşeron sağlık işçilerine devrimci duygularımızla güçlü bir selam gönderiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*