Türkiye sermayesinin en güçlülerinden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç‘a musalla taşında sorulan sorulardan nasıl bilirdiniz dediklerinde Otomotiv sektöründe işçiler “Rahmetliyi çok iyi bilirdik tam bir işçi duşmanıydı. Bizden gaspettigi hayatlarımızın cezasını çekmeden göçtü. Biz Mustafa Koç’u iyi biliriz işçi emeğini çalan kısaca işçi hayatlatıyla lüks hayat sunan emegimizi çalan biri olarak biliriz.” derler.

Türkiye sermayesinin en güçlülerinden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’u nasıl bilirdiniz iyi bilirdik finans çalısanları olarak hayatlarımızdan birer birer çalarken o tekne turuyla dunya turu yaparken biz üç kurusa parayla hayatlarımızı idem ediyorduk. Bizleri yıllık cirolar tutmazken birer bire iş akdimize son verip sefa sürerken bizse yoklugun dibindeydik.

Türkiye sermayesinin en güçlülerinden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’u nasıl bilirdiniz dediklerinde Arçelik işçileri olarak “Rahmetliyi çok iyi bilirdik fabrikanın içine polis sokarak işçilere saldırtması ile sınıf düşmanlığı onlarca kez sınanmış bir sermayederdir.”derler.

Türkiye sermayesinin en güçlülerinden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koçu nasıl bilirdiniz dediklerinde yapı marketlerinde çalısan işiler olarak çok iyi bilirdik sırtımızda milyonlar kazanıp kötü şartlarda çalışan işçiler olarak günde 8-9 saat çalısıp hafta sonu tatılin olmadıgı resmi tatillerin olmadığı sürekli ayakta sürekli çalışan ezilen ve sürekli mobbing baskısı altında olan işçiler olarak rahmetli çok iyi biliriz. Her gün günde en az dokuz on kere satışlar kötü satış yapın baskısı altında günlük 10 liralık yemeğe talim yaparak yarı tok kalarak 3 kuruş paraya çalıştırıp ezilen yapı marketi çalışanları olarak rahmetliyi çok iyi bilirdik işçi düşmanının ta kendisidir.

Türkiye sermayesinin en güçlülerinden Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç’u nasıl bilirdiniz dediklerinde gıda işçileri olarak günde 12 saat çalıstırıp asgari ücrete talim yapılan daha sonrada performans düşüklügü nedeniyle iş akdini fesih eden işçiler olarak rahmetliyi çok iyi bilirdik.

Tek üzüntümüz işçi düşmanı bir patronun daha işçi sınıfına hesap vermeden eceli ile ölmesidir.

Market işçisi Devrimci Proletarya okuru