Home » DİRENİŞ ÇADIRI » İstihdam fuarında işsiz eylemi

İstihdam fuarında işsiz eylemi

4’üncü İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı, Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre ve Sergi Sarayı’nda açıldı. Fuarın açılışına Vali Özdemir Çakacak, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Toros Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayyar Şen, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdür Yardımcısı Cafer Uzunkaya, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şerafettin Aşut, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, yatırımcılar, girişimciler ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu, 2 gün sürecek olan fuarın iş verenler ile iş arayanları buluşturan tek fuar olduğunu kaydederek, fuarda 13 kurumun işbirliği yaptığını, 70 kurumun stant açtığını dile getirdi. Kutlu, Mersin’de istihdamın arttırılması ve işsizliğin azaltılmasına katkı koyacağına inandığı fuara destek veren tüm kurumlara teşekkür etti.

Daha sonra söz alan Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz 6 aylık dönem içerisinde belediyeye 45 bin iş başvurusunda bulunulduğunu, bu durumun Mersin’deki işsizlik sorununu açıkça ortaya koyduğunu aktardı.

İŞSİZLERDEN EYLEM

Vali Çakacak’ın konuşmasının sürdüğü sırada, Büyükşehir Belediyesi’nde taşeron firmada çalışırken işsiz kalan yaklaşık yüz kişi ellerinde, ‘Büyükşehir Belediyesi’nde taşeronda çalışan, işten atılan işçiler geri alınsın’ pankartı açarak fuar alanına geldi. ‘Atılan işsizler geri alınsın’, ‘İşçiyiz, haklıyız kazanacağız’ sloganı atan işçileri girişte polisler durdurdu. Bir süre bekleyerek slogan atan işçiler, daha sonra polisin yaptığı görüşmenin ardından alandan ayrıldı.

yurt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*