Home » GENÇLİK » IŞİD Çetecileri Beyazıt Meydanında Toplandı

IŞİD Çetecileri Beyazıt Meydanında Toplandı

 İstanbul Üniversitesinde kendine “müslüman gençlik” adını veren IŞİD çetecileri bugün sosyal medya üzerinden yaptıkları Beyazıt Meydanında yapacakları eylem için toplandılar. İstanbul Üniversitesinde gerilimi tırmandırmak için her türlü saldırıyı yapan çeteler bugünde “başka” üniversitelerden gelerek provakasyonu bir üst noktaya taşıyorlar.

Saat 14.00’da Beyazıt Meydanında toplanan çeteciler ÖSO bayrağı taşıyarak “Suriye Cihadi Onurumuzdur” sloganı atıyorlar.

“Üniversitelerde islami mücadelemiz engellenemez” ve “müslümanlar omuz omuza” yazılı iki pankart taşıyan grup, ÖSO bayrağı da taşıyor. Grup, “Suriye cihadı onurumuzdur”, “Üniversitede şebbiha istemiyoruz” sloganları atıyor.

Beyazıtta yapılmak istenen YÖK eylemine ve günlerdir Üniversitelerini savunan devrimci, ilerici öğrencilere vahşice saldıran polis çetelerin eylemini sadece izliyor. Polis çeteleri koruyarak okul içerisinde ana kapıya barikat kurmuş durumda. Üniversitelerini savunmak için toplanan devrimci ve ilerici öğrenciler merkez kampüste bekliyorlar.

ISID-ciler-Beyazit-Meydani-nda-toplandi

Sınıfsız İstanbul

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*