Home » DİRENİŞ ÇADIRI » İnşaat işçileri Teknoparkİst önünde direnişte

İnşaat işçileri Teknoparkİst önünde direnişte

Teknopark İstanbul şantiyesinde son iki aydır ücretleri ve diğer hakları gasp edilen inşaat işçileri şantiye önünde direnişe başladılar. İnşaat işçilerinin eylemi kısa zamanda Teknopark taşeronlarını korkuttu. Ana yüklenici firma ödemelerin bu hafta içinde yapacaklarını bildirdiler. İnşaat İşçileri Sendikası sosyal medya hasaplarından yaptığı paylaşımlarda ise şu açıklamalarda bulundu:

“Cumhurbaşkanı’nın dün açılışını yaptığı Teknopark İstanbul şantiyesinde çalışan üyelerimizin iki aydır gasp edilen tüm hakları için Teknopark İstanbul Şantiyesi önünde direnişteyiz.”

” Ana yüklenicisinin Naif Yapı olduğu ve dün açılışını Cumhurbaşkanının yaptığı Teknopark İstanbul şantiyesinde gasp edilen haklarımız için direnişteyiz. Tüm haklarımızı alana kadar direneceğiz.”

” Dün direnişimizi sürdüğümüz sırada Teknopark istanbul yetkilisi ile bir görüşme gerçekleştirdik. Gasp edilen haklarımızın ödeneceğini ve bu hafta içinde ödemelerin yapılacağını bildirdiler. Direnişimiz tüm haklarımız ödenene kadar teknopark istanbul şantiyesi önünde devam edecek.”

İnşaat İşçilerinin direnişi devam ediyor. İnşaat işçileri ile dayanışma ve mücadeleyi büyütelim!

2 comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*