Home » İŞÇİ SINIFI » BES TİS talebiyle AKP önünde eylem yaptı

BES TİS talebiyle AKP önünde eylem yaptı

Ankara’da BES üyesi büro emekçileri AKP İl binasının önünde TİS eylemi yaptı. BES önünde bir araya gelen büro emekçileri Mithatpaşa caddesinin tek şeridini kapatarak AKP il binasına yürüdü ve bir basın açıklaması yaptı.

Alkış ve sloganlarla BES önünden “AKP yasasına hayır”, “insanca yaşam istiyoruz” sloganları ve TİS taleplerini içeren pankartlarıyla yolun tek şeritini trafiğe kapatan büro emekçileri AKP il binası önüne yürüdü. Yürüyüş boyunca sık sık slogan atan eğitim emekçileri dün gözaltına alınan AYÖP çalışanlarının uğradığı saldırıyı da kınadı. AKP il binası önüne varan BES üyeleri, iş güvencesini yok eden 657 sayılı devlet memurları yasasındaki değişiklik tasarısını da kınayan bir basın açıklaması yaptı.

Basın açıklamasını BES adına KESK genel sekreteri Emir Ali Şimşek yaptı. Emir Ali Şimşek konuşmasında AKP iktidarı döneminde memurların 300 tl civarında bir zararının olduğunu söyledi. Toplu görüşme sürecinde diğer sendikalara da çağrıda bulunan Emir Ali Şimşek “görüşmeden çekilin sokaklara çıkalım” dedi. 657 sayılı yasaya da atıfta bulunan Emir Ali Şimşek Başbakan’ın dün Çorum’da yaptığı konuşmalarada değindi. Kürtlere yapılan zulüme, daha sonra referanduma sunulan anayasaya değişikliğine değinerek basın açıklamasını bitirdi. Basın açıklamasından sonra büro emekçileri “devlet güdümlü sendika istemiyoruz” sloganıyla AKP il binası önünden dağıldı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*