Home » GÜNDEM » Mersin’de “Hırsız Var” eylemi

Mersin’de “Hırsız Var” eylemi

Başbakan Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan’ın tapelerinin yayımlanmasının ardından Türkiye’nin farklı illerinde başlayan eylemlere bir ses de Mersin’den geldi.

Saat 18.00’da Forum alışveriş merkezinde biraraya gelen devrimci, demokrat kitle örgütleri yolsuzlukları protesto etti. Forum önünde “Hırsız var”, “Çal çal nereye kadar bitti buraya kadar”, “İsyan devrim özgürlük”, “Gençlik gelecek gelecek sosyalizm” sloganları atıldı. Bir süre sloganlarla beklenmesinin ardından Forum önünden GMK bulvarına çıkılarak yol trafiğe kapatıldı ve Yenişehir AKP ilçe teşkilatına yüründü. Eyleme katılanlar yol boyunca sloganlarla coşkulu bir şekilde katılırken apartmanlardan ve arabalardan alkışlarla eyleme destek verildi.

AKP ilçe binası önüne barikat kuran polisle yapılan konuşmaların ardından barikat kaldırıldı ve AKP önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Basın açıklamasının ardından eyleme katılanlar Gazi Mahallesi’nden yürüyüşe devam etti. Gazi Mahallesi’nde bulunan AKP seçim bürosu önüne gelindiğinde “hırsız var” sloganları daha gür atılırken büroya yumurtalar fırlatıldı, önündeki bilbordlar parçalandı.

Mahallellinin gösterdiği büyük ilgiye karşılık atılan sloganlarla tekrar GMK bulvarına çıkıldı. Bulvar üzerinde bulunan MHP arabasının tekmelenmesi sonucu şoförle eylemciler arasında kısa süreli bir arbede yaşandı.

Yürüyüş Forum AVM’de Cumartesi günü akşam saat 19.00’da yapılacak eylem duyurusu ile sona erdirildi.

20140226_195558

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*