Home » GENÇLİK » Hacettepe Üniversitesi’nde Faşist TGB’ ye Geçit Yok

Hacettepe Üniversitesi’nde Faşist TGB’ ye Geçit Yok

Faşist TGB’liler 29 Ekim’ de yapacağı “Sefeberlik Yürüyüşü” olarak adlandırdığı cuntacı, faşist, gerici, ırkçı faaliyetin duyurusunu yapmak ve bildirilerini dağıtmak için Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü’ ne gelerek stand açmak istediler.

Bu durum karşısında Beytepe’ de bulunan devrimci öğrenciler bu tür faşizan faaliyetlerin üniversitelerinde sürdürülemeyeceğini göstermek için bildiri dağıtımına müdahale etti.

Önceki yıllarda da TGB’ nin bu tür faaliyetlerine devrimci öğrenciler tarafından hiçbir şekilde izin verilmediği için, TGB’liler bu durumu bilerek valizler içerisinde sopalar, soda şişeleri ve taşlarla geldiler.

TGB’ nin saldırı içerisinde olduğunu gören devrimci öğrenciler de tüm faşist saldırılara karşı kendi alanlarını korumak için karşı duruş sergiledi. Bu olaylar sırasında iki devrimci öğrenci yaralandı.

ÖGB’ nin de devrimci öğrencilere karşı şiddet uygulayarak müdahale etmesini fırsat bilen TGB’lilerin bir kısmı yemekhaneye sığındı; bir kısmı ise dağıldı. Yemekhaneye sığınan TGB liler ÖGB tarafından korumaya alındı. Uzun süre yemekhanede bekletilen TGB’liler daha sonra otobüslere bindirilerek kampüs dışına çıkmak zorunda kaldılar.

Olayların yatışmasından sonra devrimci öğrenciler ajitasyonlarla eli kanlı TGB’lileri teşhir etti.

BEYTEPE FAŞİZME MEZAR OLACAK!
ÜNİVERSİTELER BİZİMDİR; BİZİMLE ÖZGÜRLEŞECEK!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*