Home » DİRENİŞ ÇADIRI » Enerji-Sen: “Tek işçi açıkta kalmayana kadar direniş sürecek”

Enerji-Sen: “Tek işçi açıkta kalmayana kadar direniş sürecek”

DİSK Enerji-Sen, direnişlerinin 22’nci gününde İstanbul Taksim’deki BEDAŞ Genel Müdürlüğü önünde bir basın açıklaması yaparak direnişle ilgili gelişmeleri kamuoyuyla paylaştı.

BEDAŞ’ı alan Cengiz-Kolin-Limak şirketinin işten çıkardığı 470 işçinin mücadelesinin sürdüğünü belirten Enerji-Sen, şirketlerle sendika arasında müzakerenin devam ettiğini duyurdu.

Enerji Sen Genel Başkanı Ali Duman burada bir konuşma yaparak mücadelelerinin tüm işçiler işbaşı yapana kadar süreceğini belirtti. Ali Duman’ın ardından Enerji-Sen adına basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasında BEDAŞ direnişinin 22 günlük değerlendirmesi kamuoyuyla paylaşıldı. Açıklamada şirket yetkilileri ile sendikanın müzakerelerinin sürdüğü ve müzakere sonunda bir işçinin bile açıkta kalması durumunda direnişin devam edeceği, enerji işçilerinin her gün sabah 09.00’da BEDAŞ önünde olacağı ifade edildi.

Enerji işçileri alkış ve sloganlarla BEDAŞ’ı uyarırken iş kazası sonucu hayatını kaybeden Murat Göçmen’in resminin olduğu, “Murat Göçmen aramızda” yazılı dövizler taşıdı. Yapılan açıklamanın ardından eylem, alkış ve sloganlarla son buldu.

Sendika.Org

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*