Home » GÜNÜN İÇİNDEN » DİSK Enerji-Sen’den AKSA Şirketine Açık Mektup

DİSK Enerji-Sen’den AKSA Şirketine Açık Mektup

Trabzon’da Enerji-Sen’e üye olan bir enerji işçisi patronlar tarafından istifaya zorlanıyor. Enerji-Sen işçi örgütlülüğüne yönelik saldırgan tutum alan AKSA’yı uyaran bir mektup kaleme aldı.

“Trabzon’da e-devlet uygulamasını bekleyerek uygulama yürürlüğe girince TES-İŞ sendikasından istifa edip DİSK Enerji-Sen sendikamıza üye olan işçi arkadaşımız Fahri Kahinat Avcı bugün AKSA Çoruh EDAŞ şirketi yetkilileri tarafından uyarılmış, yetkililer üyemizin işten çıkması konusunda istifa etmesi veya haklarının devredilmesi üzerinden bir konuşma gerçekleştirmiştir. AKSA Şirketiyle münasebetimizin mahali Tunceli’de 18 Eylül günü insanca yaşam ve çalışma koşulları için başlattığımız mücadele 38 gün sonra AKSA firmasıyla iyi niyet ölçütünde bir masa etrafında bir araya gelerek, gerek işçi sağlığı ve güvenliği konusunda, gerek yetersiz ücretler konusunda “iş barışı” ve “iş düzeni” gözetilerek karşılıklı adımlarla çözümler ortaya koyduk ve o gün bugündür de Tunceli AKSA Fırat EDAŞ işçilerinin nispeten daha ferah, daha huzurlu bir iş ortamı ve şartları hayata geçmiş bulunmaktadır.

DİSK Enerji-Sen sendikası olarak AKSA firmasıyla işçilerin sorunlarını çözen son görüşmemizde,masadan kalkarken yüzlerde gördüğümüz tebessümler, anti demokratik uygulamaların bir mesajı mıydı bilmiyoruz. Eğer durum yanlış anlaşılmış ise o da bizim hak mücadelesi hassasiyetimizdendir, mazur görünüz. Ancak mevcut durumun ardından üyemizin iş güvencesine dair herhangi bir uygulamanın sendikal baskı nedeni ile işten çıkartma olarak değerlendirileceği ve gerekli hukuki ve meşru her yola başvuracağımızın bilinmesini isteriz.

28.11.2013
DİSK / Enerji-Sen

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*