Home » DİRENİŞ ÇADIRI » #DİRENİŞÇİ Kartal’da yürüdü

#DİRENİŞÇİ Kartal’da yürüdü

DİSK Kartal’da “Köleliğe karşı #DİRENİŞÇİ” kampanyası kapsamında bir yürüyüş gerçekleştirdi. Kıdem tazminatının gaspına karşı sokakları ısıtmayı sürdüreceklerini açıkladı.

Kıdem tazminatının gaspı, özel istihdam büroları ve taşeron çalışmanın yaygınlaştırılmasına karşı geçtiğimiz günlerde başlayan kampanyanın Kartal ayağında kitlesel bir eylem düzenlendi. Kartal Köprüsü’nde bir araya gelindi. “Kıdem tazminatı güvencemizdir. Kıdem tazminatı emeğimizdir. Kıdem tazminatı geleceğimizdir. Güvencemizi yok ettirmeyeceğiz. Emeğimizi gasp ettirmeyeceğiz. Geleceğimizi çaldırtmayacağız” sloganları yazılı pankartlar açıldı. DİSK üyeleri yolu trafiğe kapattı ve “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganı attı.

Birleşik Metal-İş sendikası üyesi işçiler eyleme fabrikalarının isimleri yazan pankartlarla katıldılar.

Yürüyüş AKP Kartal İlçe Örgütü önüne kadar sürdü. Polis, AKP’nin önüne yığınak yaptı, barikat kurdu. AKP’nin işçi sınıfına yönelik saldırılarının vurgulandığı konuşmaların ve sloganların ardından Kartal Meydanı’na geçildi.

Burada gerçekleştirilen basın açıklamasında Kani Beko söz aldı. Beko, AKP hükümetinin kıdem tazminatına, iş güvencesine yönelik saldırılarına, işçi sağlığı önlemlerini hiçe sayan taşeron uygulamalarına değindi. Bu saldırı paketine karşı DİSK’e düşen sokağın, kavganın yükseltilmesidir dedi. “Geliyor geliyor genel grev geliyor” sloganları eşliğinde genel grevin sendikaların gündemine girdiğini ifade etti.

Eylem coşkulu işçi kitlesinin alkış ve sloganlarıyla sona erdi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*