Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Ali Yetgin kaybedilmek isteniyor

Ali Yetgin kaybedilmek isteniyor

Ali Yetgin’in 8 Mart gecesi saat 23:00’de arkadaşları tarafından evine gitmesi için bırakıldı E-5’teki 70 evler durağına bırakıldı. Ali’den o günden beri haber alınamıyor. Ali Yetgin TEKEL işçilerinin aylarca süren direnişinde işçilerin yanı başındaydı. Burada sivil polisler tarafından tehdit edilmiş. “Biz onu İstanbul’dan biliyoruz orada görüşürüz” denilmişti. Ali kaybolmadan bir kaç gün önce evi polislerce telefon ile aranmış karakola gelmesi gerektiği bildirilmişti. Ayrıca resmi polisler Ali’yi çalıştığı işyerinden de sormuşlardı. Ali Yetgin kaybolduktan sonra ailesinin ve avukatının tüm girişimlerine rağmen polisten sadece ‘bizde yok‘ cevabı alıyorlar.

Ali Yetgin gözaltında kaybedilmeye çalışılıyor. Bizler kaybedilme olaylarına yabancı değiliz, kaybedilen yoldaşlarımızı, dostlarımızı unutmadık. Ali Yetgin’in de kaybedilmesine izin vermeyeceğiz.

Ali için birçok ilde eylemler yapılmaya başlandı. Ankara’da Ali Yetgin’in durumu ile ilgili İHD Ankara Şubede bir basın toplantısı yapıldı. Toplantıda Ali’nin yoldaşları söz alarak “Kaçırılma kaybetme olayları bizim için sıradanlaştı ama asla kanıksamayacağız. Bu saldırılar mücadelemiz sürdükçe devam edecektir. Bizlerde bu saldırlara karşı hepbirlikte yanıt vereceğiz.” dedi. Daha sonra ortak basın metni okundu. Açıklamada Ali’nin durumu hakkında kısa bir bilgilendirme yapıldı. Bu saldırıların ve baskıların amacına ulaşamayacağı belirtildi “Ali Yetgin’in akıbetinden başta İçişleri Bakanlığı olmak üzere Ankara ve İstanbul Emniyet Müdürllükleri sorumludur. Ali’nin kaybedilmesine izin vermeyeceğiz” denildi.

Açıklama Devrimci Proletarya, BDSP, DHF, ESP, TÜM-İGD, Partizan, 78’liler Birlik ve Dayanışma Derneği, Ankara Düşünceye Özgürlük Girişimi, Halkevleri, AKA-DER tarafından ortaklaşa yapıldı.

Devrimci Proletarya/Ankara

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*