Home » GENÇLİK » Aklın Hükmüne Son Veriyoruz! (Video Haber)

Aklın Hükmüne Son Veriyoruz! (Video Haber)

Mersin Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencileri Leyla ile Mecnun dizisinde ki Erdal Bakkal karakterinden esinlenerek “Aklın Hükmüne Son Veriyoruz!” çağrısı yapmışlardı.

İletişim Fakültesi Öğrencileri 31.10.2016 günü derslerine kafalarında hunilerle girmişler ve “Aklın Hükmüne Son Veriyoruz!” çağrısı yapmışlardı.

“15 Temmuz dediğimiz bir süreç geçirdik. Ve darbe girişimi bir dönem iktidarla iş birliği olan bir grup tarafından yapılıyor. İktidar da şimdiye kadar kandırıldığını söylüyor. Ülkeyi yöneten insanların bilgi birikimi olduğunu sandığımız insanların bilimsellikten, akıl ve mantıktan uzak açıklamalar yaparak sıyrılmaya çalışmaları, yine akla mantığa uymayan KHK’ler yayınlaması ve çıkıp bir bakanın, valinin Allah bizi okumuşların şerrinden korusun demesi geldiğimiz son noktadır. Bizde bu olanların çerçevesinde bu ülkede yaşayabilmenin tek şartı deli olmak dedik. Derslerimize hunilerle girmeye karar verdik” demişti.

İletişim Fakültesi öğrencileri ülkeyi KHK’lar ve OHAL ile yönetmeye çalışan sermaye diktatörlüğünün insanı, doğayı ve yaşamı katletmesi karşısında bir video çalışması yayınladılar. Çekilen videoda işçi öğrenciler kapitalist sistemin aklının hükmüne son vermek gerektiğini esprili bir dille dile getirerek herkesi derslere hunilerle girmeye çağırdılar.

Sermaye diktatörlüğünün bu vahşi aklına son vermek için derslere hunilerle girelim. Mersin üniversitesi öğrencileri bu kapitalist akla karşı tüm delileri birlik olmaya çağırıyor.

Mersin Sınıfsız

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*