Home » GÜNÜN İÇİNDEN » Abbasağa Parkı Forumu’ndan Ahmet Atakan eylemi

Abbasağa Parkı Forumu’ndan Ahmet Atakan eylemi

Antakya’daki gösterilerde polis tarafından katledilen Ahmet Atakan için Türkiye’nin heryerinde eylemler düzenlenmeye devam ediyor. Beşiktaş Abbasağa Parkı Forumu da bu akşam Ahmet için bir yürüyüş gerçekleştirdi.

Abbasağa Parkı’ndan çıkıp Akaretler’e, oradan da Beşiktaş Çarşıdaki kartal heykeline doğru yürüyüşe geçen kitle ”Ahmet Atakan ölümsüzdür”, “Ahmet’in katili AKP’nin polisi”, “Hepimiz Ahmet’iz öldürmekle bitmeyiz”, “Her yer Taksim/Armutlu/Antakya, heryer direniş” solganları attılar.

Beşiktaş halkı da camlardan ve balkonlardan eylemcileri alkışlayarak, tencere-tava çalarak destekledi. Akaretlerdeki Başbakanlık ofisine yaklaşıldığında eylemci kitlenin önü çevik kuvvet tarafından kesildi.

Burada bir süre oturma eylemi yapan kitle farklı bir yoldan kartal heykeline yürüdü. Heykele gelindiğinde Ahmet Atakan şahsında polis tarafından katledilen Haziran Direnişi şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu.

Abbasağa Parkı forumu sloganlarına devam ederek bu kez Barbaros Bulvarına geçti ve burada bir süre yol kesme eylemi gerçekleştirildi. Ahmet’in katillerinin devletin polisi olduğu burada bir kez daha teşhir edildi.

Eylem sona erdirilirken kitlenin bir kısmı Kadıköy’deki eyleme destek vermek amacıyla Kadıköy’e geçti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*