Anasayfa » GÜNDEM » Komünist Nefer Erkan Altun Yoldaş Ölümsüzdür!

Komünist Nefer Erkan Altun Yoldaş Ölümsüzdür!

Komünist Nefer Erkan Altun’un yoldaşımızın 15 Ekim’de Kobané’de IŞİD çetelerinin saldırısı sonucunda yaşamını yitidirğine dair gelen bilgiler dün akşam saatlerinde kesinleşti.

Sabah saatlerinde Devrimci Proletarya olarak ailesi ile yapılan görüşmede cenazenin olduğu binaya ulaşıldığı ancak cenazelere ulaşılamadığı bilgisi aile tarafından bizimle paylaşılmıştı.

IŞİD çetelerinin binalara tuzak kurması nedeniyle çalışmaların yavaş gittiği bilgisi uzunca bir süredir bilinmekteydi. Akşam saatlerinde İlk olarak ETHA haber ajansının geçtiği ve MLKP Rojava kaynaklarına dayandırdığı haber sonucunda Erkan Altun’un yoldaşın cenazesine ulaşıldığı kesinleşti.

Cenazenin yarın ailesine ve dostlarına teslim edilmesi bekleniyor. 1990’lı yıllardan beri sınıf devrimcisi ve bir komünist olarak yaşamını sürdüren Erkan Altun yoldaşımız 2001 yılında girdiği Tekirdağ F tipi hapishanesinde on yıldan fazla tutsak olarak kaldı.

Cezaevinden çıktıktan sonrada sınıf mücadelesi ve sosyalizm kavgasından kopmayan Altun yoldaşımız yıllarca bizimde kavga ve mücadele arkadaşımız olarak yaşamını sürdürdü. Nerede bir işçi direnişi varsa görev alan oraya koşan Altun yoldaşımız bir işçi sınıfı devrimcisiydi.

2013 yılında ki Metal TİS sürecinde gece gündüz demeden Gebze’de Metal işçilerinin yanındaydı. Yine aynı yıllarda Maltepe hastanesinden taşeron işçiler Altun Yoldaşımızı çok iyi ve yakından tanırlar. Direnişlerinin ilk gününden beri hep yanlarında onlarla olmuştur.

Yaşamını kavgasına ve sosyalizm inancına adamış bir devrimciydi Altun yoldaşımız.

Kısa bir süre önce Enternasyonal bir tutumla bireysel olarak Kobané direnişi ile devrimci bir dayanışma göstermek için Kobané’ye giden Altun IŞİD çetelerinin savundukları eve düzenlediği havan saldırısı ile yanında bulunan YPG savaşçıları ile birlikte şehit düştü.

Şehit düştüğü haberleri uzunca bir süredir Kobané’den gelsede şehit düştükleri bölgeye ulaşılamaması nedeniyle netlik kazanmamıştı. Ancak Kobané merkezinin IŞİD çetelerinden kurtarılmasının ardından bölgeye ulaşılarak 11 Mart’ta Erkan Altun ve yanında ki YPG savaşçılarına ulaşıla bildi.

Bir işçi sınıfı devrimcisi olarak yaşamını sürdüren Erkan Altun bir komünist nefer olarak dayanışmak için gittiği Kobané’de şehit düştü. Erkan Altun Yoldaşın cenazesine sahip çıkarak son yolculuğuna başta yıllarca birlikte mücadele ettiği Devrimci Proletarya okurları olmak üzere tüm işçi ve emekçileri kitlesel katılımaya davet ediyoruz.

Erkan Altun Yoldaşın son yolculuğu ile ilgili bilgileri siz okurlarımız ile paylaşacağız.

Erkan Altun Yoldaş Ölümsüzdür!

Erkan Altun Sosyalizm Mücadelemizde Yaşayacak!

erkan altun

 

 

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*