Home » GÜNÜN İÇİNDEN » 19 Aralık katliamına karşı sokağın sesi

19 Aralık katliamına karşı sokağın sesi

20 Aralık Cuma günü  İstanbul’da 19 Aralık katliamının hesabını sormak, unutulmadığını ve unutturulamayacağını söylemek için eylemler düzenlendi.

Saat 18.30’da  Taksim Tünelde bir araya gelen  devrimci-demokratik kurumlar Galatasaray Lisesi’ne doğru yürüyüş gerçekleştirerek, Galatasaray Lisesinde basın açıklaması ile eylem sonlandırıldı.

“Katil devlet hesap verecek, devrimci irade teslim alınamaz, yaşasın devrimci dayanışma” sloganları eylem boyunca sık sık atıldı.  Basın açıklamasında ise; yaşanan katliamın hesabını sorulacağı, bu katliamların bir daha tekrarlanmaması içinde  temel hak ve özgürlükler nezninde mücadeleyi yükseltileceği vurgulandı. 19 Aralık katliamında yaşamlarını yitiren yoldaşlarımız ve siperdaşlarımız için saygı duruşundan sonra eylem sonlandırıldı.

Eylem sonrası ise Korsakoff ve Eski Mahpuslarla Dayanışma Ağı’nın örgütlediği ” Çeliğe su verenlerle el ele” etkinliğine geçildi. Etkinlikte ölüm orucu gazilerinin oluşturduğu, direniş korosu, direniş türkülerini söyledi.

Aynı Gün Mersin Üniversitesi’inde Sınıfsız Dergisi  ozalit asarak 19 Aralık katliamını unutmadıklarını, unutturmayacaklarını bildirdiler.

Ayıraca Mücadele Birliği Platformu’da Taksim Meydanı’nda pankart açan kitleye polis saldırdı ve 12 kişi gözaltına alındı.

Eski Bayrampaşa Hapishanesi önünde 19 Aralık Katliamını protesto için iki ayrı eylem daha gerçekleşti.

 

mersinsinifsiz
gece
istanbul

20141219_184926-1024x768

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*